:: KALENDÁŘ AKCÍ ::   TANTRA A MYSTÉRIA, MYSTIKA
 
:: KONTAKTUJTE NÁS  :: ČASTÉ DOTAZY  :: PRAKTICKÉ INFORMACE  :: ODKAZY ::
 

Tantra a mystéria, mystika

Tantra je mystická, pokud vytváříme prostředí. Tantra je mystická, pokud vytváříme ozvláštnění a estetický dojem. Tantrická situace je mystická, když z ní vytváříme i výtvarnou akci. Mystika tantrické situace je dána krásným zvláštním vzhledem tantrické situace. Tantra má být mystická. Mystika tantry je zvláště uložena ve formě. Mystika tantry je dána způsobem vyjádření. Tantra je mystická ve formě, tantra nemá být mystická v obsahu.
Ve svém obsahu je tantra věcná, tantra se dotýká věcných archetypálních jevů v člověku. To, co se v člověku děje během tantry, je opakovatelné. Dříve nebo později se v každém člověku dějí podobné věci.
Mystérium tantry je také ještě jinde. Mystérium tantry je dáno tím, jak člověk ony věcné obsahy prožívá. Mystérium tantry je dáno objevováním. Mystérium tantry je dáno objevováním svých nových pocitů, prožitků, stavů, extází. Když člověk zažívá poprvé spojování duše a těla a jeho smysly jsou naplňovány a jeho tělo vibruje, pak má člověk dojem, že je svědkem velkého mystéria a velké mystiky. Je to mystika, je to mystérium, když se to objevuje, a není to mystika a není to mystérium, když je to objeveno. Tantra je mystérium, tantra je mystika, a to mystérium a mystika sebepoznávání, sebeobjevování, sebenalézání.

 

Pozvánky na akce:


Design a layout Petr Páleník 3W WebDesign Brno 2005